Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D

wpis w: Aktualności | 0

Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D

Wkładki 3D – indywidualne wkładki ortopedyczne frezowane w materiale wielowarstwowym, projektowane komputerowo na podstawie wyników badań

Stopy na trawie

W drodze ewolucji stopy człowieka przystosowały się do chodzenia po miękkich powierzchniach, takich jak piasek czy trawa. Pomaga to im w prawidłowym rozwoju i kształtowaniu się. Wzmacniają się w ten sposób mięśnie i więzadła odpowiedzialne za prawidłowe ustawienie oraz wysklepienie stóp. Niestety postęp cywilizacji doprowadził do tego, że na co dzień chodzimy po twardych powierzchniach. W naszych domach mamy twarde podłogi, na ulicach betonowe chodniki. Coraz rzadziej nasze stopy funkcjonują w naturalnych warunkach. Wszystko to doprowadza do wad i zniekształceń naszych stóp, które stanowią fundament naszego ciała. Ponad połowa Polaków ma problemy ze stopami, niestety tylko garstka decyduje się na leczenie.

Dzięki możliwościom jakie daje nam komputerowa diagnostyka stóp, wykonujemy na najwyższym poziomie wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych. Wykonanie naszych wkładek zawsze popieramy kompletem badań.

Wykonujemy:

 • badanie podeszwowej strony stóp i ich szczegółowa analizę,
 • badanie rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w statyce i dynamice,
 • badanie postawy ciała,
 • skanowanie negatywu stopy w 3D,
 • w szczególnych wypadkach badanie fotogrametryczne postawy ciała.
Podoscan 2D - komputerowy podoskop

Na podstawie otrzymanych wyników badań wykonujemy w oprogramowaniu CAD/CAM komputerowy projekt 3D wkładki.

Dlaczego wybrać wkładki ortopedyczne frezowane?

Jest kilka powodów dlaczego wybrać wkładki ortopedyczne wykonane techniką frezowania. Są to m. in.:

 • wkładki nie są sklejane z gotowych elementów,
 • nie są gotowym produktem z półki,
 • nie są robione ręcznie,
 • są indywidualnie dopasowywane do stóp pacjenta, oddzielnie lewa i prawa,
 • są dopasowywane do butów pacjenta przez co wkładka idealnie pasuje do każdego rodzaju obuwia.
Frezowana wkładka ortopedyczna

Każdy z nas stawia w ciągu dnia średnio 10 tysięcy kroków, zapominając o obciążeniu jakim poddawane są wtedy stopy. Przypomina nam o tym najczęściej ból w obrębie stóp, kolan, a nawet kręgosłupa. Komfort chodzenia w znacznym stopniu poprawiają wkładki ortopedyczne, ale tylko te wykonane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Nasze wkładki mogą pełnić rolę profilaktyczną, korekcyjną, czy odciążająca i amortyzującą. Szeroka gama stosowanych materiałów o różnych ilościach warstw i ich twardościach, pomaga idealnie dostosować wkładki do potrzeb nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Wkładki ortopedyczne dla sportowców

Po nasze wkładki chętnie sięgają sportowcy, których stopy podczas treningów są narażone na kilkakrotnie większe przeciążenia niż na co dzień. Zgłaszają się także do nas osoby po częściowej amputacji w obrębie stopy oraz z asymetrią długości kończyn dolnych.

 

Wkładki ortopedyczne dla sportowców

Specjalnie dla Marcina Skrzeka zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy, na podstawie badań komputerowych stóp, równowagi i postawy ciała, indywidualną i spersonalizowaną parę wkładek ortopedycznych. Marcin to perspektywiczny zawodnik MMA okręgu radomskiego, który jest znany ze swoich osiągnięć sportowych zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Wkładki przeznaczone dla sportowców uprawiających intensywne wysiłki fizyczne, gdzie dochodzi do dużych sił ścinających i przeciążeń kątowych (tenis, badminton, piłka nożna, bieganie, siatkówka) powinny charakteryzować się poszczególnymi parametrami.

Uwzględniać powinny:

 • specyfikę dyscypliny;
 • amortyzację;
 • obciążenia;
 • propulsję (przetoczenie stopy).

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom wielowarstwowym, uwzględniając ich twardość i elastyczność, wkładka zapewnia prawidłowy rozkład wstrząsów i obciążeń kończyn dolnych. Oznacza to, że nasze stawy, więzadła i ścięgna są mniej narażone na kontuzje z powodu redukcji mikrourazów powstałych na treningu. Nasza wkładka doskonale przylega do stopy tworząc jedność z obuwiem. Zapewnia stabilne osadzenie pięty oraz podparcie łuku podłużnego stopy tak, aby zagwarantować wysoki komfort podczas wysiłku.

Jaka jest rola wkładek ortopedycznych?

Rola takiej wkładki może także spełniać odciążenie w najczęściej występujących schorzeniach takich jak ostroga piętowa, dolegliwości związane z rozcięgnem podeszwowym lub bóle spowodowane obniżeniem łuku poprzecznego stopy, jak i odgniotami/modzelami na stopie w wyniku miejsc najmocniej obciążanych.

 

Wkładki ortopedyczne 3D

Wyłącznie indywidualne wkładki, zaprojektowane komputerowo w 3D na podstawie badań, wykonane technologią frezowania w materiale wielowarstwowym oraz idealnie dopasowane do butów pacjenta mogą sprostać trudnym przypadkom oraz poprawić biomechanikę całej kończyny dolnej, ponieważ nie stanowią one jedynie biernego podparcia dla stóp, ale wymuszają ich prawidłowe ułożenie podczas obciążania.

Wkładki ortopedyczne 3D mają więc za zadanie przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych stopy oraz wyrobienie wzorca prawidłowego ustawienia i obciążania stóp.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *